Sensacyjne doniesienia! Stanisław Czerczesow ma wrócić do pracy w Polsce

Piłka nożna
Sensacyjne doniesienia! Stanisław Czerczesow ma wrócić do pracy w Polsce
fot. PAP
Stanisław Czerczesow już niedługo ponownie w Polsce?

Sensacyjne doniesienia napływają z Rosji! Według doniesień tamtejszych mediów Stanisław Czerczesow lada moment ma rozpocząć pracę w naszym kraju. Byłby to spektakularny comeback doświadczonego szkoleniowca, który w przeszłości pracował w Legii Warszawa.

Czerczesow wraca do Polski - i w tym momencie wielu kibiców czytających te słowa z pewnością zastanawia się - no dobra, ale gdzie dokładnie? Są tacy, którzy z przyjemnością widzieliby Rosjanina w Legii Warszawa, biorąc pod uwagę fatalną dyspozycję "Wojskowych" w PKO BP Ekstraklasie. Co prawda, mistrzowie Polski mają już nowego trenera w postaci Marka Gołębiewskiego, ale medialne doniesienia nadal sugerują, że to opcja jedynie na krótki okres, a docelowo trwają poszukiwania następcy Czesława Michniewicza.

 

Zobacz także: Jaka atmosfera panuje w szatni Legii? "Nie wiem, czy Arturowi chce się angażować"

 

Wracamy jednak do Czerczesowa i odpowiadamy - nie, Rosjanin według wschodnich mediów nie jest brany pod uwagę jako trener Legii, tylko... reprezentacji Polski! Match TV donosi, że były selekcjoner "Sbornej" odbył już nawet wstępne rozmowy z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarym Kuleszą, który jest wielkim zwolennikiem "Staśka" - jak pieszczotliwie mówią o nim w Warszawie.

 

Selekcjonerem naszej kadry od ponad pół roku jest Paulo Sousa, ale Portugalczyka zatrudniał były już prezes PZPN Zbigniew Boniek, co mogłoby ułatwić decyzję Kuleszy o rozstaniu się z nim. Oczywiście najważniejszym czynnikiem będą wyniki, jakie były piłkarz m.in. Juventusu osiągnie z Biało-Czerwonymi. Jeżeli Sousie nie uda się wywalczyć awansu na przyszłoroczny mundial, może to stanowić pretekst do jego odejścia. A wówczas kandydatem byłby właśnie Czerczesow.

 

Czerczesow pracował w Polsce jako trener Legii Warszawa, z którą zdobył dublet - mistrzostwo oraz puchar Polski. Następnie dostał ofertę prowadzenia reprezentacji Rosji, z którą na mundialu w 2018 roku dotarł do ćwierćfinału. W tym roku, po nieudanym dla "Sbornej" turnieju Euro 2020, odszedł ze stanowiska i pozostaje bez pracy.

 

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Francja - Niemcy. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie