Fortuna Puchar Polski: Garbarnia Kraków rozgromiła Wieczystą! Pięć bramek w derbowym spotkaniu

Garbarnia Kraków pokonała Wieczystą Kraków 5:0.

Garbarnia Kraków pokonała na wyjeździe Wieczystą Kraków 5:0 w meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski i awansowała do kolejnej rundy krajowych rozgrywek. Groźnie wyglądającej kontuzji doznał pomocnik Wieczystej - Sławomir Peszko.

Spotkanie od samego początku rozpoczęło się na korzyść gości. Wieczysta grała bardzo niepewnie, szczególnie w obronie, a niefrasobliwość gospodarzy już w 12. minucie wykorzystał Michal Klec pokonując golkipera strzałem po długim rogu.

Wynik podwyższył Daniel Morys już w 19. minucie, kiedy to skorzystał z rzutu karnego podyktowanego po faulu bramkarza Wieczystej. Mieliśmy wynik 2:0 w derbach Krakowa.

Swoich sił próbował Sławomir Peszko, ale doświadczony pomocnik nie zdołał przełożyć wysiłku na bramkę. Na domiar złego były reprezentant Polski w 29. minucie doznał poważnie wyglądającej kontuzji i zszedł z boiska prosto do sztabu medycznego.

Wieczysta grała coraz gorzej bez swojego lidera, a Garbarnia nie miała litości. W 39. minucie kolejne trafienie na 3:0 dołożył Michał Feliks uderzając pod samą poprzeczkę. Dwie minuty później wynik na 4:0 podwyższył Bartłomiej Purcha, a gospodarze wydawali się być już na łopatkach, jeszcze przed drugą połową.

W drugiej połowie nie oglądaliśmy aż tylu bramek, a Garbarnia zdołała dołożyć tylko jedno trafienie za sprawą Bartłomiej Korbeckiego, który wykończył piękną akcję i ustalił wynik spotkania na 5:0. Obie drużyny próbowały swoich sił, a Garbarnia mogła sobie pozwolić na znacznie swobodniejszą grę w ataku, ale najczęściej przeszkodą był deszcz. W końcu arbiter zakończył spotkanie, nie przedłużając cierpień zawodników Wieczystej. Do dalszej rundy Fortuna Pucharu Polski awansowała Garbarnia Kraków.

Wieczysta Kraków - Garbarnia Kraków 0:5 (0:4)

Bramki: Klec 12, Morys 19 (k), Feliks 39, Purcha 41, Korbecki 64

Wieczysta Kraków: Bartosz Plewka - Adrian Frańczak (72. Damian Guzik), Seweryn Michalski, Dawid Jampich - Łukasz Burliga (46. Patryk Kołodziej), Łukasz Pietras (77. Krzysztof Szewczyk), Mateusz Gamrot, Emmanuel Kumah - Patrik Misak (72. Dawid Linca), Radosław Majewski, Sławomir Peszko (32. Jakub Bąk)

Garbarnia Kraków: Aleksander Kozioł - Bartłomiej Purcha, Mateusz Bartków, Donatas Nakrosius, Daniel Morys - Wojciech Słomka (56. Bartłomiej Korbecki), Mateusz Duda (77. Kacper Laskoś), Wiktor Szywacz (77. Jakub Kuczera), Kacper Duda (57. Dawid Malik), Michał Feliks (66. Grzegorz Marszalik) - Michal Klec

Żółte kartki: Plewka, Peszko, Pietras, Gamrot, Majewski, Michalski