Fortuna Puchar Polski: Miedź Legnica - Górnik Łęczna. Relacja i wynik na żywo

W ostatnim meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski wicelider Fortuna 1. Ligi podejmie ostatnią drużynę PKO BP Ekstraklasy. Miedź zagra u siebie z Górnikiem Łęczna. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

W ostatniej rundzie Fortuna Pucharu Polski Miedź z łatwością ograła Odrę Opole 4:0. Już po pierwszej połowie było 3:0. Wynik w końcówce ustalił Bruno Garcia i ekipa z Legnicy awansowała do 1/16 rozgrywek. W lidze podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego radzą sobie bardzo dobrze i systematycznie zmniejszają dystans do łódzkiego Widzewa, który aktualnie zasiada w fotelu lidera. Miedź nie przegrała już sześciu meczów z rzędu i mimo tego, że jej najbliższym rywalem jest klub z wyższego poziomu rozgrywek, to nie należy ich skreślać w walce o 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

Górnik Łęczna nie radzi sobie najlepiej w ostatnich tygodniach. Zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy (7pkt.). Udało mu się wygrać tylko jeden mecz w lidze i na dodatek ma najgorszą defensywę w stawce. Górnik stracił już trzydzieści bramek w tej kampanii ligowej. Teraz nadszedł czas na zmagania w pucharze, co nie oznacza przerwy od trudnych spotkań. Przeciwnikiem piłkarzy z Łęcznej będzie wicelider Fortuna 1 Ligi, który znajduje się w świetnej dyspozycji.

Ostatnie spotkanie tych dwóch klubów miało miejsce w poprzednim sezonie w ramach zmagań w pierwszej lidze. Wtedy zwycięska była Miedź Legnica, która wygrała tamto starcie 1:0. Czy Górni Łęczna odegra się za porażkę z poprzedniej potyczki?

Relacja i wynik na żywo z meczu Miedź Legnica - Górnik Łęczna na Polsatsport.pl. Początek o godz. 18:00.