Fortuna Puchar Polski: Korona Kielce w kolejnej rundzie

Korona Kielce – Stomil Olsztyn, gol gospodarzy na 2:0.

W meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski Korona Kielce wygrała ze Stomilem Olsztyn 2:1. W starciu dwóch drużyn z pierwszej ligi zdecydowanie lepsza była faworyzowana ekipa z Kielc, która już w pierwszej połowie uzyskała dwubramkową zaliczkę. Piłkarze Stomilu strzelili gola w końcówce, było już jednak za późno na odrobienie strat.

Od pierwszych minut piłkarze Korony uzyskali przewagę i nie trzeba było długo czekać na efekty. W 13. minucie Jakub Górski uderzył zza linii pola karnego, piłkę odbił bramkarz gości, ale dopadł do niej Jacek Podgórski i skutecznie dobił.

Bramka nie zmieniła znacząco obrazu gry. Kielczanie nadal przeważały, a przyjezdni nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce rywali. W 34. minucie piłkarze Korony wykonywali rzut rożny. Piłkę dośrodkował Podgórski, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Mario Zebić. Po jego strzale z kilku metrów, piłkarze Stomilu po raz drugi w tym meczu mogli wznawiać grę od środka.

Ekipa z Olsztyna długo nie była już w stanie skutecznie odpowiedzieć. Po przerwie nadal przeważali gospodarze. W 55. minucie Oskar Sewerzyński strzałem głową posłał piłkę do siatki, ale arbiter gola nie uznał.

Wydawało się, że Korona kontroluje sytuację, ale w końcówce olsztynianie ruszyli na bramkę rywali. Szybka akcja przyniosła nieoczekiwany efekt. Dośrodkowanie Damiana Ciechanowskiego próbował przeciąć obrońca gospodarzy, ale piłka trafiła do Huberta Szramki, który popisał się efektownym i co najważniejsze celnym uderzeniem. To był jednak ostatni bramkowy akcent tego spotkania. Trzy minuty doliczonego czasu gry nie przyniosły zmiany wyniku i to Korona zameldowała się w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

Korona Kielce – Stomil Olsztyn 2:1 (2:0)

Bramki: Podgórski 13, Zebić 34 - Szramka 89

Korona Kielce: Marcel Zapytowski - Adrian Danek (62. Marcin Szpakowski), Przemysław Szarek, Mario Zebić, Michał Koj - Jacek Podgórski (62. Jakub Łukowski), Zvonimir Petrović, Oskar Sewerzyński, Miłosz Strzeboński (68. Marko Pervan), Jakub Górski (68. Maciej Bortniczuk) - Mateusz Lewandowski

Stomil Olsztyn: Krzysztof Bąkowski - Damian Ciechanowski, Rafał Remisz, Beniamin Czajka, Jonatan Straus - Brian Galach (46. Karol Żwir), Maciej Spychała (61. Wojciech Reiman), Shun Shibata, Merveille Fundambu (46. Hubert Szramka), Piotr Pyrdoł (61. Łukasz Moneta) - Jakub Mysiorski (62. Patryk Mikita)

Żółte kartki:  Szpakowski - Shibata