LM tenisistek stołowych: KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg z drugim zwycięstwem

Siarkopol wygrał po raz drugi!

W drugim meczu grupy D Ligi Mistrzyń tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg wygrały w środę wieczorem z Linz AG Froschberg 3:0. W austriackim Linzu z udziałem mistrza Polski w środę oraz w czwartek rozgrywany jest turniej fazy grupowej Champions League.

Przed południem tarnobrzeżanki wygrały z czeskim zespołem TT Moravsky Krumlov 3:0. Z kolei Austriaczki pokonały francuską drużyną Saint-Denis US 93 TT 3:1.

W czwartek KTS Enea Siarkopol zagra z Saint-Denis US 93 TT, a Linz AG Froschberg zmierzy się z TT Moravsky Krumlov. Z każdej grupy awans do 1/4 finału wywalczą po dwa najlepsze zespoły.

W pierwszym pojedynku meczu z ekipą austriacką Han Ying wyraźnie pokonała Sofię Polcanovą. Przewaga szczególnie była widoczna w dwóch ostatnich setach rywalizacji.

Kolejna potyczka trwała także trzy sety, ale zdecydowanie odbiegał od poprzedniego. Był wyrównany i zacięty. Ukrainka Margarita Pesotska nie ustępowała Fu Yu. W trzech setach swoja rywalkę zwyciężyła także Yang Xiaoxin.

Enea Siarkopol triumfowała w LM w sezonie 2018/19. Rok wcześniej zajęła trzecią pozycję. Z kolei w sezonach 2015/16 oraz 2016/17 była druga.

Linz AG Froschberg – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 0:3

Sofia Polcanova – Han Ying 0:3 (8:11, 5:11, 5:11)
Margarita Pesotska – Fu Yu 0:3 (8:11, 10:12, 11:13)
Suwethasini Sawettabut - Yang Xiaoxin 0:3 (4:11, 3:11, 2:11)