Starcie polskich drużyn w Pucharze Europy koszykarek

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 55:79.

W spotkaniu polskich drużyn w 4. kolejce grupy C Pucharu Europy koszykarek InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski przegrał z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin 55:79. W pierwszym spotkaniu tych zespołów było 79:59 dla zespołu z Lublina.

Pierwsza kwarta pokazała, że oba zespoły są mocno zdeterminowane i liczy się dla nich tylko zwycięstwo, które przybliży je do celu, jakim jest wyjście z grupy. Przed meczem w Gorzowie AZS UMCS był na drugim, a Enea na trzecim miejscu w tabeli. Obie polskie drużyny miały bilans 1-2.

Obie drużyny od razu weszły na wysokie obroty, a kibice byli świadkami szybkich akcji z obu stron. Po 10 minutach ekipa gości prowadziła 15:13. Początek drugiej kwarty to skuteczniejsza gra zespołu z Lublina, który szybko zbudował 10-punktową przewagę. Gorzowianki starały się gonić, ale rywalki nie tylko dobrze grały w ofensywie, ale i obronie. Do przerwy 37:25 dla Pszczółki.

Trzecią część koszykarki z Lublina rozpoczęły od serii celnych rzutów za trzy punkty, co skutecznie utrudniało gorzowiankom odrabianie strat. Przewaga przyjezdnych cały czas oscylowała wokół 10 punktów.

W ostatniej kwarcie przyjezdne nadal trafiały "za trzy" i nie tylko utrzymywały, ale powoli zwiększały przewagę. Gorzowianki nie potrafiły znaleźć sposobu, by je zatrzymać.

W drugim ze środowych meczów tej grupy CBK Mersin Yenisehir Bld pokonał białoruski Horizont Mińsk 78:48 (14:18, 19:7, 17:10, 28:13).

W 5. kolejce zmagań grupowych PE gorzowianki zmierzą się 25 listopada na wyjeździe z Horizontem, a Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zagra u siebie z liderem grupy - tureckim CBK.

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 55:79 (13:15, 12:22, 24:21, 6:21)

InvestInTheWest Enea: Stephanie Jones 15, Courtney Hurt 14, Borisława Hristowa 13, Ksenia Tichonienko 6, Karolina Matkowska 4, Anna Makurat 3, Dominika Owczarzak 0, Katarzyna Dźwigalska 0.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS: Ivana Jakubcova 25, Kamiah Smalls 25, Aleksandra Stancev 8, Natasha Mack 8, Zuzanna Sklepowicz 4, Emilia Kośla 3, Klaudia Niedźwiedzka 2, Natalia Kurach 2, Olga Trzeciak 2, Wiktoria Duchnowska 0, Aleksandra Kuczyńska 0.