ATP w Paryżu: Hubert Hurkacz przegrał z Novakiem Djokoviciem po kapitalnym meczu

Hubert Hurkacz przegrał z Novakiem Djokoviciem

W półfinale turnieju ATP w Paryżu rywalem Huberta Hurkacza był Novak Djokovic. Po kapitalnym meczu Serb awansował do finału rywalizacji w stolicy Francji. Znajdujący się na pierwszym miejscu w rankingu ATP tenisista zwyciężył 2:1 (3:6, 6:0, 7:6 7-5).

Początek meczu był bardzo wyrównany. Żaden z zawodników nie chciał podjąć większego ryzyka, przez co gra toczyła się gem za gem. Dopiero pod koniec seta Polakowi udało się przełamać rywala. Dzięki temu Hurkacz wyszedł na prowadzenie.

W drugiej partii to Djokovic przejął inicjatywę na korcie. Polski tenisista nie potrafił znaleźć odpowiedzi na dobrą grę pierwszej rakiety świata. Serb zwyciężył w tej części spotkania, nie tracąc ani jednego gema.

Trzeci set był bardzo emocjonujący. Najpierw obaj zawodnicy zdołali obronić swoje serwisy. W czwartym gemie Djokovic przełamał tenisistę z Wrocławia. Wydawało się, że Serb ma już spotkanie pod kontrolą. Mimo tego Hurkacz po chwili odpowiedział, doprowadzając do wyrównania. O wyniku pojedynku musiał zadecydować tie-break, w którym lepszy okazał się lider rankingu ATP.

Hubert Hurkacz - Novak Djokovic 1:2 (6:3, 0:6, 6:7 5-7)