LM tenisistów stołowych: Dekorglass Działdowo z awansem, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki odpadł w fazie grupowej

Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo).

Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów po wygranej z duńskim Roskilde BTK61 3:0. Drugi z polskich zespołów Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki przegrał z niemieckim TTC Neu-Ulm 1:3 i odpadł w fazie grupowej.

W rozegranym w niedzielę w Saarbruecken spotkaniu ostatniej kolejki LM punkty dla Dekorglassu (grupa C) zdobyli Jakub Dyjas, Szwed Truls Moregard i Japończyk Taimu Arinobu. Działdowianie stracili tylko dwa sety w całym spotkaniu.

Było to ich drugie zwycięstwo w tym turnieju, dzięki czemu zapewnili sobie po raz pierwszy w historii klubu awans do ósemki najlepszych drużyn w Europie.

Prezes Dekorglassu Ferdynand Chojnowski powiedział PAP, że do tego sukcesu przyczynił się mocny i bardzo wyrównany skład zespołu.

– Wszyscy zagrali na swoim poziomie. Warto podkreślić zwycięstwo Moregarda nad czołowym zawodnikiem na listach światowych Patrickiem Franziską. To duże osiągnięcie młodego Szweda, który zresztą wygrał wszystkie swoje pojedynki w tym turnieju – zaznaczył Chojnowski.

Mniej szczęścia mieli pingpongiści Dartomu Bogorii (grupa D), którzy w niedzielę podejmowali we własnej hali zespół TTC Neu-Ulm. Jedyny punkt dla wicemistrza Polski zdobył Marek Badowski. Zwycięstwo gości przypieczętował aktualny mistrz Europy w deblu Rosjanin Lew Kacman, który w pięciu setach pokonał Panagiotisa Gionisa.

We wcześniejszych meczach fazy grupowej Dekorglass przegrał z FC Saarbruecken 1:3 (Niemcy) i wygrał Pontoise Cergy (Francja) 3:0. Z kolei klub z Mazowsza pokonał czeski SKK El Nino Praga 3:1 i przegrał z rosyjskim Fakieł Gazprom Orenburg 1:3.

W LM pingpongistów są cztery czterodrużynowe grupy. Po dwa najlepsze zespoły z każdej awansują do ćwierćfinałów, które mają się odbyć w styczniu przyszłego roku.

Roskilde Bordtennis BTK61 – Dekorglass Działdowo 0:3
Jens Lundqvist – Jakub Dyjas 0:3
Michael Maze – Truls Moregard 0:3
Mikkel Hindersson – Taimu Arinobu 2:3

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – TTC Neu-Ulm 1:3
Chih-Yuan Chuang – Lew Kacman 2:3
Panagiotis Gionis – Ionnis Sgouropoulos 1:3
Marek Badowski – Władimir Sidorenko 3:2