MotoGP: Francesco Bagnaia najszybszy w Algarve

Moto
Francesco Bagnaia wygrał w klasie Moto GP

Włoski motocyklista Francesco Bagnaia (Ducati) wygrał w klasie Moto GP Grand Prix Algarve. Mistrzostwo świata już wcześniej zapewnił sobie Fabio Quartararo (Yamaha). W Portugalii Francuz nie dojechał do mety.

Na kolejnych miejscach finiszowali Hiszpan Joan Mir (Suzuki) i Australijczyk Jack Miller (Ducati).

W klasie Moto2 triumfował Remy Gardner (Kalex). Australijczyk prowadzi także w klasyfikacji cyklu i jest blisko końcowego triumfu.

Natomiast w Moto3 17-letni Pedro Acosta (KTM) został drugim najmłodszym w historii mistrzem świata. Hiszpan tytuł zapewnił sobie po niedzielnym triumfie.

Acosta urodził się 25 maja 2004 roku. W tym sezonie debiutant wygrał sześć z 17 wyścigów. Na torze w Portimao wykorzystał upadek na ostatnim okrążeniu prowadzącego Dennisa Foggii (Honda). Włoch był jedynym zawodnikiem, który mógł jeszcze pozbawić go triumfu w MŚ.

Mając 17 lat i 166 dni Acosta został drugim najmłodszym triumfatorem, biorąc pod uwagę wszystkie kategorie motocyklowych mistrzostw globu. W 1990 roku w dawnej klasie 125 ccm (dzisiejsza Moto3) zwyciężył Włoch Loris Capirossi, który był o dzień młodszy.

Ostatnia runda tegorocznych mistrzostw odbędzie się za tydzień w Walencji.