El. MŚ 2022: Czy Matty Cash może wystąpić w najbliższych meczach reprezentacji Polski?

Piłka nożna
El. MŚ 2022: Czy Matty Cash może wystąpić w najbliższych meczach reprezentacji Polski?
fot. PAP
Czy Matty Cash może wystąpić w najbliższych meczach reprezentacji Polski?

Paulo Sousa i Jakub Kwiatkowski pojawili się na konferencji prasowej przed spotkaniem z Andorą. Jednym z tematów, który interesował dziennikarzy, dotyczył Matty'ego Casha. Czy prawy obrońca będzie mógł zagrać już niebawem?

Piłkarz Aston Villi został powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski przed spotkaniami eliminacji mistrzostw świata, w których Biało-Czerwoni zmierzą się z Andorą i Węgrami. Mimo to wiele osób ma wątpliwości, czy Cash jest uprawniony do gry w tych meczach.

Zobacz także: El. MŚ 2022: Sousa o samopoczuciu po przejściu koronawirusa. "Czuję się już dobrze, ale..."

 

- Na ten moment wszystkie informacje, które otrzymałem, pokazują, że zawodnik może wystąpić w najbliższych meczach. Jeśli chodzi o planowanie meczu z Andorą, to uważam że Cash może zagrać w tym spotkaniu - stwierdził selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa.

 

Więcej szczegółów przekazał rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski.

 

- Sytuacja jest prosta. Jesteśmy w kontakcie z FIFA, która przesłała odpowiedzi na nasze pytania. FIFA uznała, że to na federacji spoczywa wiedza o tym, czy dany zawodnik jest uprawniony do gry. To samo dotyczy na przykład żółtych kartek. Jeśli ktoś ma dwie, to naszą rolą jest zauważenie tego i niewystawienie danego piłkarza w składzie. Nie potrzebujemy żadnej formalnej zgody, jeśli w naszej ocenie jest uprawniony do gry - powiedział.

 

- Jeśli bardzo będziemy potrzebowali tej formalnej zgody, to potrzebujemy jeszcze dopełnić kilka formalności. Cash ma też paszport Wielkiej Brytanii, więc teoretycznie mógł wcześniej grać dla Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej. Wystąpiliśmy do każdej z tych federacji o oficjalne potwierdzenie, że nigdy wcześniej tam nie grał. Na razie otrzymaliśmy odpowiedź od Anglików i Walijczyków - dodał.

 

- Jeżeli do czwartku takie listy do nas spłyną, to oczywiście wystąpimy też o taką formalną zgodę. A jeżeli nie otrzymamy, to i tak mamy pełną świadomość, że Matty może u nas grać, bo ma paszport. A obywatelstwo tak naprawdę od dnia narodzin. I jest też jednoznaczne, że jego dziadkowie byli Polakami, urodzili się w Polsce. Więc tutaj od strony formalnej wszystko jest w porządku - zaznaczył Kwiatkowski.

Czy Matty Cash jest gotowy do gry w reprezentacji Polski?

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie