PlusLiga: Osłabiony GKS Katowice pokonał Cerrad Enea Czarnych Radom

To było bardzo ważne starcie dla obu drużyn - zarówno gospodarze, jak i radomianie mieli przed tym meczem na koncie po dwa zwycięstwa i cztery porażki. Goście mieli szansę na więcej, lecz ostatecznie to GKS zgarnął komplet punktów.

Katowiczanie przystąpili do tego meczu w mocnym składzie, bo z wracającymi po kwarantannach graczami. To spowodowało, że trener Grzegorz Słaby mógł znowu liczyć na liderów - wrócili choćby Jakub Jarosz czy Tomas Rousseaux (grający w ochronnej masce). GKS zaczął pierwszego seta bardzo dobrze, wygrywając wysoko do 17. Wydawało się, że forma drużyny jest już na tyle wysoka, że radomianie nie będą w stanie się postawić.

Tymczasem trener Jakub Bednaruk zmienił po pierwszej odsłonie Pawła Rusina i wprowadził Brazylijczyka Ademara Santanę. Drużyna radomian odmieniła się i to Cerrad Enea Czarni wygrali wysoko do 18. Prowadzili także w trzecim secie, lecz wtedy w końcówce przytrafił się im spory przestój, co wykorzystał GKS, wygrywając na przewagi 29:27. Ta przegrana na własne życzenie trzecia partia pozostawiła ślad w grze gości, którzy znowu zanotowali w tej partii przestój i mimo próby pościgu w końcówce, przegrali do 21.

MVP meczu: Jakub Szymański (GKS).

GKS Katowice - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:17, 18:25, 29:27, 25:21).

GKS Katowice: Jakub Jarosz, Marcin Kania, Jakub Lewandowski, Micah Ma'a, Tomas Rousseaux, Jakub Szymański - Bartosz Mariański (libero) - Damian Domagała, Kamil Drzazga, Jakub Nowosielski, Gonzalo Quiroga

Cerrad Enea Czarni Radom: Aleksander Berger, Rafał Faryna, Michał Kędzierski, Bartłomiej Lemański, Michael Parkinson, Paweł Rusin - Mateusz Masłowski (libero) - Bartosz Firszt, Daniel Gąsior, Wiktor Nowak, Maciej Nowowsiak, Jose Ademar Santana, Sebastian Warda.