Pekin 2022: Pierwszy olimpijski pas ruchu w stolicy

Zimowe
Pekin 2022: Pierwszy olimpijski pas ruchu w stolicy
fot. EPA

W Pekinie wyznaczono na jednej z jezdni pierwszy pas ruchu zarezerwowany wyłącznie dla oficjalnej komunikacji, z której korzystać będą podczas przyszłorocznych zimowych igrzysk sportowcy, dziennikarze i działacze. Specjalny pas znajduje się w pobliżu Parku Olimpijskiego, po jego zachodniej stronie.

Do końca miesiąca mają powstawać kolejne uprzywilejowane trasy, które w sumie obejmą 20 dróg w centrum Pekinu. Całkowita ich długość ma wynieść blisko 75 km - poinformował portal indsidetgegames.biz. Na wszystkich pasach pojawi się symbol ruchu olimpijskiego, czyli pięć kolorowych kół na białym tle.

 

ZOBACZ TAKŻE: Biały Dom zbojkotuje igrzyska olimpijskie w Pekinie?

 

Według pekińskiej Miejskiej Komisji Transportu specjalne pasy mogą być na razie używane przez prywatne pojazdy, ale w momencie wydania specjalnych komunikatów dotyczących zarządzania wyznaczonymi częściami dróg, prywatni użytkownicy będą musieli je opuścić.

 

Do Pekinu ma przyjechać około 10 tysięcy osób w związku z zimowymi igrzyskami: w tym blisko 3000 sportowców, a także trenerzy, sędziowie, dziennikarze i działacze. Wszyscy muszą być albo w pełni zaszczepieni albo poddać się po przylocie do Chin trzytygodniowej kwarantannie. Zawody, które potrwają od 4 do 20 lutego, obejrzą tylko osoby już mieszkające w Chinach. 

MP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie