GP ISU w łyżwiarstwie figurowym: Dwa zwycięstwa Rosjan

Zimowe
GP ISU w łyżwiarstwie figurowym: Dwa zwycięstwa Rosjan
fot. PAP

Reprezentanci Rosji - Anna Szczerbakowa wśród solistek oraz Aleksandra Bojkowa i Dmitrij Kozłowski w parach sportowych - odnieśli dwa zwycięstwa w zakończonych w sobotę w Grenoble kolejnych zawodach cyklu Grand Prix ISU w łyżwiarstwie figurowym.

17-letnia Szczerbakowa, tegoroczna mistrzyni świata, uzyskała łączną notę 229,69 i wyprzedziła swoją rodaczkę Alenę Kostorną - 221,85 oraz Japonkę Wakabę Higuchi - 204,91 pkt.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trzykrotny mistrz świata Nathan Chen najlepszy wśród solistów na Skate Canada 

 

Wśród solistów bezkonkurencyjny okazał się wicemistrz globu Japończyk Yuma Kagiyama - 286,41 pkt. Za nim uplasowali się jego rodak Shun Sato - 264,99 oraz Amerykanin Jason Brown - 264,20.

 

W tańcach triumfowali wicemistrzowie olimpijscy z Pjongczangu, Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron - 221,25 pkt. Obok nich na podium stanęli Kanadyjczycy Piper Gilles i Paul Poirier - 203,16 oraz Rosjanie Aleksandra Stiepanowa i Iwan Bukin.

 

Przedstawiciele "Sbornej" najlepsi okazali się w parach sportowych. Bojkowa i Kozłowski, brązowi medaliści marcowych MŚ w Sztokholmie, z notą 216,96 wyprzedzili swoich rodaków Julię Artiemową i Michaiła Nazaryczewa - 205,15 oraz Amerykanów Alexę Knierim i Brandona Fraziera - 201,69.

 

Polacy nie startowali.

 

Szóstymi, a zarazem ostatnimi zawodami cyklu GP ISU będzie Rostelecom Cup w Moskwie (26-28 listopada).

MP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie