PŚ w saneczkarstwie: Triumf Austrii w sztafecie. Polacy nie ukończyli rywalizacji

Zimowe
PŚ w saneczkarstwie: Triumf Austrii w sztafecie. Polacy nie ukończyli rywalizacji
fot. PAP/EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS
Austriacy najlepsi w sztafecie

Austriaccy saneczkarze zwyciężyli w rywalizacji sztafet podczas pierwszych w sezonie zawodów Pucharu Świata na olimpijskim torze w chińskim Yanqing. Polacy nie ukończyli. W zmaganiach kobiecych jedynek najlepsza była Austriaczka Madeleine Egle.

Biało-czerwonych w sztafecie mieli reprezentować: Natalia Jamróz i Kacper Tarnawski w jedynkach oraz Jakub Kowalewski i Wojciech Chmielewski w dwójce. Jednak już jadąca jako pierwsza Jamróz nie ukończyła swojego ślizgu i drużynę wycofano.

 

ZOBACZ TAKŻE: Johannes Ludwig wygrał pierwsze zawody PŚ w saneczkarstwie

 

Austria w składzie: Egle, David Gleirscher oraz dwójka Thomas Steu, Lorenz Koller wyprzedziła o 0,375 reprezentację USA i o 0,378 Włochów. Niespodzianką jest dopiero siódme miejsce Niemców, którzy do triumfatorów stracili ponad cztery i pół sekundy.

 

W jedynkach kobiet Egle była szybsza o 0,106 s od Niemki Julii Taubitz, a trzecie miejsce zajęła Austriaczka Lisa Schulte, wolniejsza od rodaczki o 0,528. W kwalifikacjach w piątek odpadły Jamróz oraz Klaudia Domaradzka.

 

W sobotę w jedynkach mężczyzn triumfował Niemiec Johannes Ludwig, a na podium stanęli też jego rodacy - Felix Loch i Max Langenhan. Tarnawski odpadł w kwalifikacjach.

 

Wcześniej w dwójkach najlepsi byli również reprezentanci Niemiec Toni Eggert i Sascha Benecken, a Kowalewski i Chmielewski zajęli 16. miejsce.

 

Na tym samym torze saneczkarze rywalizować będą o medale igrzysk olimpijskich Pekin 2022, które odbędą się w dniach 4-20 lutego.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie