Ibrahimovic po raz 10. najpopularniejszym sportowcem Szwecji

Piłka nożna
Ibrahimovic po raz 10. najpopularniejszym sportowcem Szwecji
fot. PAP
Zlatan Ibrahimovic znalazł się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych sportowców w mediach w Szwecji.

Napastnik AC Milan Zlatan Ibrahimovic znalazł się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych sportowców w mediach w Szwecji. W okresie ostatnich 12 miesięcy opublikowano o nim w kraju 25145 artykułów.

Dane zbierane są w okresie 1 października do 30 września przez firmę Retriever Sverige AB monitorującą szwedzkie media na zlecenie narodowej agencji prasowej TT.

 

Ranking prowadzony jest od 2010 roku i Ibrahimovic wygrał w nim po raz dziesiąty. W 2019 roku pierwsze miejsce zajął selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Szwecji Janne Andersson, a w 2018 biegaczka narciarska Charlotte Kalla.

 

Tym razem Andersson znalazł się na drugim miejscu przed piłkarzami, Emilem Forsbergiem, Dejanem Kulusevskim i Alexandrem Isakiem. Szóste miejsce zajęła reprezentantka innej niż futbol dyscypliny, biegaczka narciarska Frida Karlsson, a dopiero na dziewiątym mistrz i rekordzista świata w skoku o tyczce Armand Duplantis.

 

Analityczka Retriever Jenny Wikstrand wyjaśniła, że tym razem to futbol stał się dominujący i powodem były mistrzostwa Europy oraz spektakularny powrót Ibrahimovica do reprezentacji po prawie pięciu latach nieobecności.

 

„Zlatan wygrał po raz dziesiąty, lecz kiedyś był znacznie popularniejszy i w 2016 roku w szwedzkich mediach ukazało się aż 54256 tysięcy artykułów o nim” - wyjaśniła.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie