Bartosz Szewczyk: Nie chciałem gdybać, chcę wygrać i walczyć o pas

Sporty walki
Bartosz Szewczyk: Nie chciałem gdybać, chcę wygrać i walczyć o pas
Fot. Polsat Sport
Bartosz Szewczyk

Bartosz Szewczyk zastąpił Adama Wieczorka w walce o pas mistrzowski kategorii ciężkiej podczas gali FEN 37: ENERGA Fight Night Wrocław. Zawodnik zmierzy się z Szymonem Bajorem. Co powiedział tuż po wiadomości o swoim zastępstwie?

We wtorek Paweł Jóźwiak, prezes organizacji FEN poinformował, że Wieczorek jest kontuzjowany i jego występ stoi pod znakiem zapytania. "Pojawił się jednak mocny zawodnik rezerwowy do starcia z Bajorem" - dodał Jóźwiak, następnie zdradzając, o jakiego zawodnika chodzi. Jest nim Bartosz Szewczyk.

 

- Wczoraj dowiedziałem się o możliwości takiej walki. Długo nie zastanawiałem się z trenerem, wyraził zgodę, a ja chciałem walczyć. Gdybym się nie zgodził, to mógłbym gdybać co by było. Nie chcę tego robić, chcę wygrać i walczyć o pas - powiedział Szewczyk.

 

Stawką pojedynku będzie tymczasowy pas mistrzowski w kategorii ciężkiej. Walkę zakontraktowano na dystansie pięciu rund, a całe wydarzenie odbędzie się już 27 listopada podczas gali FEN 37: ENERGA Fight Night Wrocław.

 

- Była propozycja, abym walczył w 93 kg, ale uznaliśmy, że będzie to niezdrowe, tym bardziej że zbijam sporo kilogramów. Miałem też walczyć w styczniu, ale wypadł Adam Wieczorek i jest możliwość walki z Szymonem Bajorem i zobaczymy co się wydarzy - powiedział zawodnik, który wystapi na gali FEN 37.

 

Szewczyk legitymuje się idealnym bilansem 3-0 w organizacji FEN i ogólnie biorąc pod uwagę jego karierę w MMA. Pokonał kolejno Akhmeda Salamova, Kacpra Miklasza i Michała Piwowarskiego, wszystkie pojedynki kończąc przed czasem. Jakie będą jego mocne strony w walce z Bajorem?

 

- Będę chciał walczyć w stójce, myślę, że Szymon będzie szukał parteru. Na pewno od niego szybszy i to będzie mój as w rękawie. Nie chcę wnosić do klatki zbyt dużo, ale myślę, że będzie to 105-106 kilogramów - podsumował Szewczyk.

 

Cała rozmowa z Bartoszem Szewczykiem w materiale wideo.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie