Rosja - Polska. Jerzy Engel po losowaniu baraży MŚ 2022: Mamy to, czego chcieliśmy

Piłka nożna
Rosja - Polska. Jerzy Engel po losowaniu baraży MŚ 2022: Mamy to, czego chcieliśmy
fot. Cyfrasport
Jerzy Engel wypowiedział się na temat wyników losowania baraży MŚ 2022

- Rosja to zespół w naszym zasięgu - powiedział po losowaniu baraży MŚ 2022 Jerzy Engel w rozmowie z Robertem Małolepszym. Były selekcjoner reprezentacji Polski wypowiedział się na temat rywali "Biało-Czerwonych".

Najpierw Engel skomentował losowanie baraży.

 

- Mamy to, czego chcieliśmy. Większość z nas chciała, żebyśmy w pierwszym meczu trafili na Rosję. To zespół w naszym zasięgu. Nie mają takich wielkich graczy, jakich my mamy. Ich zespół jest w przebudowie, bo niedawno zmienili trenera. Przypomnę, że Stanisław Czerczesow już nie prowadzi tej drużyny. W pierwszej rundzie trafiliśmy dość szczęśliwie. Musimy jednak pamiętać, że na tym etapie nie ma słabych zespołów. Rosjanie też się cieszą, bo zagrają z nami na własnym stadionie. Jeżeli przejdziemy to spotkanie, to dopiero wtedy zagramy u siebie - stwierdził.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy mecz Rosja - Polska?

 

Jeżeli podopieczni Paulo Sousy zwyciężą z Rosją, to staną naprzeciwko triumfatora meczu Szwecja - Czechy. W takim przypadku gospodarzem finału będą Polacy.

 

- Nasz bilans ze Szwedami jest niekorzystny. Mimo to Polacy bardzo kochają reprezentację. Myślę, że ten 12. zawodnik popchnie nas do zwycięstwa. Nieważne, czy to będą Szwedzi, czy Czesi - ocenił Engel.

 

Były selekcjoner reprezentacji Polski powiedział, czego życzy Sousie przed barażami.

 

- Przede wszystkim zdrowia. Wiemy, że trener Sousa przechodził ostatnio operację. Życzę mu, żeby był w pełni gotowy na mecze barażowe - mówił. 

 

Engel zauważył, że niektórzy reprezentanci Polski mają doświadczenie w grze na rosyjskich boiskach. 

 

- Najpierw należy wygrać pierwszą rundę, a potem będziemy się martwić co dalej. Zwycięstwo z Rosją na ich boisku byłoby fantastyczne. Mamy zawodników, którzy bardzo dobrze radzą sobie w rosyjskiej lidze. Są to m.in.: Grzegorz Krychowiak i Sebastian Szymański. Sądzę, że obaj znajdą się w kadrze na mecz z Rosją - powiedział. 

 

Całość rozmowy w załączonym materiale wideo.

 

Robert Małolepszy, AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie