PŚ w short tracku: Dyskwalifikacja Natalii Maliszewskiej w finale

Zimowe
PŚ w short tracku: Dyskwalifikacja Natalii Maliszewskiej w finale
fot. PAP
Natalia Maliszewska została zdyskwalifikowana w finale rywalizacji na 1000 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w holenderskim Dordrechcie.

Natalia Maliszewska została zdyskwalifikowana w finale rywalizacji na 1000 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w holenderskim Dordrechcie. Zwyciężyła Choi Minjeong z Korei Południowej.

Polka minęła linię mety jako trzecia w stawce pięciu zawodniczek, ale zaraz po wyścigu sędziowie ją ukarali za nieprzepisową jazdę.

 

Wygrała Choi Minjeong, przed Kanadyjką Kim Boutin, Holenderką Suzanne Schulting i kolejną Kanadyjką Courtney Sarault. Polkę sklasyfikowano na piątej pozycji.

 

Maliszewskiej niewiele zabrakło do czwartego podium w tym sezonie PŚ. Wcześniej świetnie spisywała się na 500 m, zajmując pierwsze miejsce w Pekinie i drugie w Nagoi. Z kolei przed tygodniem w Debreczynie była trzecia na 1000 m.

 

Na tym dłuższym dystansie uplasowała się na siódmej pozycji w pucharowej klasyfikacji generalnej. Triumfowała Schulting.

 

Zawody w Holandii są czwartymi i ostatnimi w cyklu eliminacji do igrzysk olimpijskich w 2022 roku. W niedzielę polska sztafeta kobiet (Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska) zajęła trzecią lokatę w finale B na 3000 m, co oznacza, że wystąpi w Pekinie.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie