Raków Częstochowa ma już następcę Marka Papszuna? Zaskakująca kandydatura

Piłka nożna
Raków Częstochowa ma już następcę Marka Papszuna? Zaskakująca kandydatura
Raków Częstochowa ma już następcę Marka Papszuna? Zaskakująca kandydatura

Raków Częstochowa ma już przygotowanego następcę Marka Papszuna, jeśli szkoleniowiec zimą zdecyduje się na przenosiny do Legii Warszawa. Jak poinformowały WP SportoweFakty, nowym trenerem wicemistrza Polski ma zostać Dawid Szwarga - obecny asystent Papszuna.

31-latek pracował m.in. w GKS Katowice. W Rakowie zatrudniony jest od lipca tego roku. W przeszłości pobierał nauki u holenderskich i portugalskich trenerów młodzieży. Szwarga miałby poprowadzić Raków jako trener tymczasowy. Powodem takiego stanu rzeczy jest m.in. fakt, że posiada on jedynie licencję UEFA A. Do prowadzenia klubu w ekstraklasie wymagana jest licencja UEFA Pro. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Piłkarz Barcelony będzie operowany w Finlandii

 

Od kilku tygodni głośno jest na temat przejścia obecnego szkoleniowca Rakowa do Legii. Papszun jest już po słowie z nowym pracodawcą. Do ustalenia pozostał już tylko termin. Jak podał Marek Wawrzynowski z WP SportoweFakty, obie strony chcą, aby do transferu doszło zimą. Co istotne, Papszun ma umowę z częstochowskim klubem do końca sezonu 2021/2022. W tej sytuacji decyzja leży po stronie władz Rakowa. 

 

We wtorek Legia ogłosiła zatrudnienie nowego wicedyrektora sportowego. Został nim Paweł Tomczyk, który w przeszłości pracował w Rakowie i jest uznawany za człowieka Papszuna. 

 

Aktualnym tymczasowym trenerem Legii jest Marek Gołębiewski, który zastąpił Czesława Michniewicza. Przypomnijmy, że w miniony weekend mistrz Polski przerwał fatalną serię siedmiu ligowych porażek. "Legioniści" pokonali u siebie Jagiellonię 1:0. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie