Fortuna 1 Liga: GKS Katowice pokonał na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała

GKS Katowice wygrał na wyjeździe z Podbeskidziem.

GKS Katowice sprawił niespodziankę i pokonał na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1. Bohaterem gości został Filip Szymczak, który zdobył obie bramki. Dzięki tej wygranej katowiczanie oddalili się od strefy spadkowej.

Pierwszy gol w meczu padł w 17. minucie. Szybki atak GKS wykończył wspomniany Szymczak. Podbeskidzie błyskawicznie doprowadziło do wyrównania. Pięknym strzałem pod samą poprzeczkę popisał się Kamil Biliński, który przed meczem odebrał nagrodę Najlepszego Piłkarza Listopada w Fortuna 1 Lidze.

W kolejnych minutach gra była toczona w dużym tempie. Po 30 minutach gry gospodarze przesunęli się na połowę katowiczan i to oni byli bliżej zdobycia gola. Niespodziewanie tuż przed przerwą na prowadzenie wyszła "GieKSa". Ponownie w roli głównej wystąpił Szymczak. Młody napastnik oddał strzał zza pola karnego, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i wylądowała za linią bramkową. Do przerwy GKS prowadził jednym golem.

Po zmianie stron podopieczni Piotra Jawnego ruszyli do odrabiania strat. Katowiczanie zostali zepchnięci na swoją połowę. Z czasem jednak przewaga Podbeskidzia słabła i to GKS przejął inicjatywę. Brakowało jednak dogodnych sytuacji bramkowych po obu stronach. W końcówce meczu piłkarze podkręcili tempo, lecz zabrakło efektu bramkowego. Po upłynięciu pięciu doliczonych minut, sędzia zakończył mecz. GKS Katowice odniósł zwycięstwo na terenie wyżej notowanego rywala.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice 1:2 (1:2)

Bramki: Biliński 19 - Szymczak 17, 45

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Martin Polaček - Konrad Gutowski (56, Michał Janota), Mateusz Wypych (56, Mathieu Scalet), Julio Rodríguez, Daniel Mikołajewski, Kacper Gach (85, Kacper Wełniak) - Joan Román, Maciej Kowalski-Haberek, Jakub Bieroński (46, Dominik Frelek), Giorgi Merebaszwili (77, Dawid Polkowski) - Kamil Biliński.

GKS Katowice: Dawid Kudła - Zbigniew Wojciechowski, Grzegorz Janiszewski, Arkadiusz Jędrych, Hubert Sadowski, Grzegorz Rogala - Patryk Szwedzik (63, Adrian Błąd), Rafał Figiel, Bartosz Jaroszek (63, Marcin Urynowicz), Arkadiusz Woźniak (82, Filip Kozłowski) - Filip Szymczak (77, Piotr Samiec-Talar)