EBL: Emocje w Bydgoszczy! Enea Abramczyk Astoria lepsza od HydroTrucka Radom

Koszykówka
EBL: Emocje w Bydgoszczy! Enea Abramczyk Astoria lepsza od HydroTrucka Radom
fot. Polsat Sport

Kluczowa trójka Jakuba Nizioła sprawiła, że Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz wygrała z HydroTruckiem Radom 76:73 w ostatnim meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi. Najlepszym graczem bydgoszczan był Mateusz Zębski z 14 punktami i 7 zbiórkami. Filip Kraljević zdobył dla gości 22 punkty i 6 zbiórek.

Obie drużyny na początku spotkania grały bardzo nerwowo - to oznaczało też niższą skuteczność i wyrównany wynik. Dopiero późniejsze akcje Jakuba Nizioła oraz Mateusza Zębskiego sprawiły, że gospodarze uciekli na siedem punktów. Lepiej zaczął prezentować się także Anthony Ireland, ale po 10 minutach było 17:13. W drugiej kwarcie Moore i Ireland nadal “kąsali” rywali, a później do ataku włączyli się Danilo Ostojić i Filip Kraljević. Trafienia Klavsa Cavarsa i Roda Camphora sprawiały jednak, że Enea Abramczyk Astoria ciągle była lepsza. Po późniejszych rzutach wolnych Alana Herndona miała nawet 10 punktów przewagi. HydroTruck się nie poddawał - dzięki trójce Aleksandra Lewandowskiego po pierwszej połowie było tylko 42:39.

 

Akcje Kraljevicia i Ostojicia na początku trzeciej kwarty dawały prowadzenie ekipie trenera Mihailo Uvalina. Mecz ciągle był bardzo wyrównany, a sytuację bydgoszczan starali się poprawiać rzutami z dystansu Rod Camphor i Michał Chyliński. Podobnym trafieniem odpowiedział jednak Lewandowski i to goście mieli sześć punktów przewagi. Po 30 minutach było tylko 56:58. Kolejna część meczu była ponownie zacięta i toczyła się w rytmie “kosz za kosz”. Dopiero po późniejszej trójce Andrzeja Pluty gospodarze uciekli na siedem punktów. Zespół z Radomia odpowiedział na to… serią 8:0 i świetną grą Kraljevicia. Kluczowa w końcówce okazała się trójka Jakuba Nizioła - ona dała prowadzenie Enea Abramczyk Astorii. W ostatniej akcji HydroTruck mógł jeszcze doprowadzić do dogrywki, ale oddał już rzut po czasie. Gospodarze wygrali 76:73.

 

 

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - HydroTruck Radom 76:73 (17:13, 25:26, 14:19, 20:15)

 

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz: Mateusz Zębski 14, Roderick Camphor 12, Jakub Nizioł 12, Andrzej Pluta 11, Michał Chyliński 9, Alan Herndon 6, Wesley Washpun 5, Michał Krasuski 3, Michał Aleksandrowicz 2, Klavs Cavars 2

 

HydroTruck Radom: Aleksander Lewandowski 22, Danilo Ostojic 14, Anthony Ireland 12, Maciej Żmudzki 12, Michael Moore 8, Jakub Zalewski 3, Pawał Dzierżak 2, Daniel Wall 0, Filip Kraljevic 0

MC, plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie