Liga rosyjska: Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka, kontuzja Sebastiana Szymańskiego

Grzegorz Krychowiak dostał czerwoną kartkę

Grzegorz Krychowiak został ukarany czerwoną kartką, ale jego FK Krasnodar pokonał na wyjeździe PFK Soczi 2:1 w 17. kolejce rosyjskiej ekstraklasy. Piłkarz reprezentacji Polski musiał opuścić boisko w 87. minucie. W meczu Dynama Moskwa z FK Ufa urazu doznał Sebastian Szymański.

Grający od początku spotkania Krychowiak został ukarany przez sędziego za faul. W tym momencie było już 2:1 dla ekipy z Krasnodaru - obie bramki dla gości zdobył reprezentant Szwecji Viktor Claesson (jedną z rzutu karnego).

Krychowiak nie zaliczy ostatnich dni w lidze rosyjskiej do udanych. W poprzedniej kolejce nie wykorzystał rzutu karnego, a jego zespół zremisował wówczas na wyjeździe z FK Chimki 3:3.

FK Krasnodar ma obecnie 28 punktów i jest trzeci w tabeli.

W meczu wicelidera Dynama Moskwa z FK Ufa (2:0) kontuzji po faulu rywala doznał piłkarz gospodarzy Sebastian Szymański i został zmieniony już w siódmej minucie. Na razie nie wiadomo, jak długo polski piłkarz będzie musiał pauzować.