MLS: Drużyna Jarosława Niezgody w finale. Polski napastnik wszedł z ławki

Ekipa Portland Timbers, której piłkarzem jest Jarosław Niezgoda, awansowała do finału amerykańskiej Major League Soccer (MLS).

Ekipa Portland Timbers, której piłkarzem jest Jarosław Niezgoda, awansowała do finału amerykańskiej Major League Soccer (MLS). W sobotę w decydującym meczu Konferencji Zachodniej pokonała u siebie Real Salt Lake 2:0.

Prowadzenie gospodarzom w piątej minucie dał Chilijczyk Felipe Mora, a w 61. wynik ustalił Kolumbijczyk Santiago Moreno. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Aarona Herrery w 79. minucie.

Niezgoda zaczął spotkanie na ławce rezerwowych, a na boisko wszedł w 60. minucie, kiedy zmienił Morę. Polski napastnik w tym sezonie rozegrał 16 meczów w barwach Timbers, ale spędził na murawie zaledwie 369 minut. W tym czasie strzelił trzy gole oraz zanotował jedną asystę.

Swojego finałowego rywala Timbers poznają w niedzielę. Wówczas w meczu o miano najlepszych w Konferencji Wschodniej Philadelphia Union Kacpra Przybyłki podejmie New York City FC. Transmisja tego spotkania w Polsacie Sport News od godziny 21:10.

Wielki finał MLS odbędzie się 11 grudnia. Czy zobaczymy w nim dwóch polskich napastników? Przekonamy się już niebawem.