PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Piąte miejsce polskiej drużyny kobiet w USA

Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek i Magdalena Czyszczoń zajęły piąte miejsce w drużynowym wyścigu podczas zawodów Pucharu Świata.

Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek i Magdalena Czyszczoń zajęły piąte miejsce w drużynowym wyścigu podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Salt Lake City. Zwyciężyły reprezentantki Kanady, przed Holenderkami i Rosjankami.

Polki uzyskały czas 2.58,263, który jest niewiele gorszy od rekordu kraju - 2.58,01. Kanadyjki - 2.52,412 i Holenderki - 2.52,692 były jednak bezkonkurencyjne. Drużynę biało-czerwonych wyprzedził także Rosjanki - 2.56,220 oraz Norweżki - 2.56,794.

Wcześniej w sobotę na 500 m zwycięstwo odniosła Andżelika Wójcik, która czasem 36,775 pobiła także rekord Polski. Później 25-letnia zawodniczka uzyskała także najlepszy w historii kraju wynik na dystansie dwukrotnie dłuższym - 1.14,091, ale to dało jej dopiero 15. pozycję. Zwyciężyła Japonka Miho Takagi - 1.11,834.

W rywalizacji mężczyzn na 1500 m, bez udziału Polaków, zwyciężył reprezentant gospodarzy Joey Mantia - 1.41,154. Z kolei w wyścigu ze startu wspólnego najlepszy okazał się Belg Bart Swings, a Artur Janicki i Zbigniew Bródka nie zakwalifikowali się do finału.

Zawody w Salt Lake City, które zakończą się w niedzielę, są przedostatnią szansą zdobycia kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Ostatnia okazja będzie w przyszły weekend w Calgary.