NBA: Trzynaste zwycięstwo Lakers, 30 punktów LeBrona Jamesa

Koszykarze Los Angeles Lakers odnieśli 13. zwycięstwo w obecnym sezonie ligi NBA, pokonując u siebie Boston Celtics 117:102. Dla "Jeziorowców" 30 punktów zdobył LeBron James.

Zespół Lakers ma taki sam bilans jak lokalny rywal Los Angeles Clippers 13-12, ale w Pacific Division (Konferencja Zachodnia) lepsze są drużyny Golden State Warriors i Phoenix Suns - po 20-4.

James grał 36 minut, trafił 13 z 19 rzutów z gry, w tym dwa z pięciu za trzy punkty oraz wykorzystał obydwa wolne. Miał też pięć asyst. Dobrze zagrali również Russell Westbrook - 24 punkty i 11 asyst oraz Anthony Davis - 17 pkt i 16 zbiórek.

"Mieliśmy w tym spotkaniu wiele dobrych momentów(...). To było jedno z naszych najlepszych 48 minut, jakie do tej pory rozegraliśmy" - stwierdził James.

Wśród zawodników Celtics wyróżnił się Jayson Tatum - 34 pkt i osiem zbiórek. Ekipa z Bostonu też ma 13 wygranych i 12 przegranych - w Atlantic Division (Konferencja Wschodnia).

Na Wschodzie liderami są Brooklyn Nets 17-7. We wtorek pokonali na wyjeździe Dallas Mavericks 102:99. W ostatnim meczu tego dnia San Antonio Spurs ulegli New York Knicks 109:121. W Dallas miejscowi Mavericks prowadzili po pierwszej połowie 62:50, ale nie utrzymali korzystnego rezultatu. Decydująca była czwarta kwarta, w której Nets triumfowali 27:13.

W zespole Brooklyn Nets najlepiej zaprezentowali się Kevin Durant 24 pkt i James Harden 23 (plus 12 asyst, dziewięć zbiórek), a w Mavericks brylował Luka Doncic 28 i dziewięć asyst.

Po trzech kolejnych porażkach, Knicks pokonali Spurs, a największy wkład w zwycięstwo miał RJ Barrett 32 "oczka" (w tym siedem "trójek"). Knicks poprzednio wygrali w San Antonio blisko osiem lat temu - 2 stycznia 2014 roku.