MŚ piłkarek ręcznych: Cztery kameruńskie zawodniczki zniknęły z hotelu

Piłka ręczna
Cztery kameruńskie piłkarki ręczne opuściły bez podania przyczyn hotel, w którym przebywały podczas trwających w Hiszpanii mistrzostw świata.

Cztery kameruńskie piłkarki ręczne opuściły bez podania przyczyn hotel, w którym przebywały podczas trwających w Hiszpanii mistrzostw świata. Ich narodowa federacja zgłosiła sprawę na policję. Reprezentacja tego kraju była rywalem Polek w pierwszej fazie grupowej turnieju.

Informację o zniknięciu czterech zawodniczek podała w piątek agencja AFP, za hiszpańską policją. Nie ujawniono ich nazwisk.

"Skarga została złożona wczoraj przez federację Kamerunu" - powiedział rzecznik policji w prowincji Walencja.

Według policji ta sytuacja nie jest jednak niepokojąca, ponieważ kameruńskie szczypiornistki zabrały wszystkie swoje rzeczy przed opuszczeniem hotelu. Jak dodano, nic nie wskazuje więc na to, że chodzi o "wymuszone zaginięcie".

Polskie piłkarki ręczne wygrały 7 grudnia z Kamerunem 33:19, awansując wówczas z trzeciego miejsca w grupie B do rundy zasadniczej MŚ. Rywalki zajęły ostatnie miejsce w tej grupie.

Reprezentacja Kamerunu obecnie występuje w Llirii w tzw. turnieju o Puchar Prezydenta, czyli o miejsca 25-32 mistrzostw świata.