Alpejski PŚ: Marco Odermatt wygrał slalom gigant w Val d'Isere

Marco Odermatt najlepszy w Val d'Isere

Szwajcar Marco Odermatt wygrał w sobotę we francuskim Val d'Isere slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata. Polacy nie startowali.

Drugie miejsce ze stratą 0,59 s zajął Francuz Alexis Pinturault, a trzeci był Austriak Manuel Feller - 1,24 s.

Odermatt prowadził po pierwszym przejeździe mając 0,32 s przewagi nad Pinturault i 0,33 s nad Chorwatem Filipem Zubcicem.

W drugim przejeździe 24-letni Szwajcar zanotował piąty rezultat i pozostał na pozycji lidera. Pinturault miał tylko 11. wynik, ale jemu też udało się utrzymać drugą lokatę. Tyle szczęścia nie miał Zubcic, który wypadł z trasy i nie został sklasyfikowany.

W drugim przejeździe najszybszy niespodziewanie był Szwajcar Thomas Tumler, 29. po pierwszym. Dzięki temu rezultatowi awansował w klasyfikacji końcowej zawodów na 14. miejsce.

Dzięki wygranej Odermatt umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej PŚ, ma już 446 pkt. Zdecydowanie prowadzi także w klasyfikacji giganta z dorobkiem 200 pkt.