Kamil Stoch na podium w Klingenthal! Stefan Kraft zwycięzcą

Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal. Zwyciężył Stefan Kraft, zaś drugie miejsce zajął Halvor Egner Granerud. Punkty w konkursie zdobyli Piotr Żyła i Paweł Wąsek.

Po pierwszej serii Stoch zajmował czwartą lokatę. W drugiej serii trzykrotny mistrz olimpijski oddał skok na odległość 133 metrów. Polak przegrał o 0,1 punktu z Granerudem. Zawody w przekonującym stylu wygrał Kraft. Austriak ukończył rywalizację z pięcioma punktami przewagi nad broniącym Kryształowej Kuli Norwegiem. Dla Krafta to 22. wygrana w zawodach PŚ w karierze.

Oprócz Stocha do drugiej serii zakwalifikowali się również Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Mistrz świata z Oberstdorfu ostatecznie uplasował się na 17. lokacie. Z kolei Wąsek zajął 30. miejsce. Do rundy finałowej nie awansował Aleksander Zniszczoł. Przypomnijmy, że w zawodach nie wzięli udziału m.in. Andrzej Stękała i Dawid Kubacki, którzy wracają do formy na zgrupowaniu w Ramsau.

W niedzielę również odbędą się zawody na skoczni w Klingenthal. Początek zmagań od 16:00.