PŚ w skokach kobiet: Trwa seria triumfów Marity Kramer, pierwsze w sezonie punkty Kingi Rajdy

Austriaczka Marita Kramer odniosła trzecie z rzędu, a czwarte w sezonie zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata.

Austriaczka Marita Kramer odniosła trzecie z rzędu, a czwarte w sezonie zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kinga Rajda zajęła w niemieckim Klingenthal 29. miejsce i zdobyła pierwsze w tym sezonie punkty do klasyfikacji generalnej.

Kramer uzyskała 137 i 134 m i z notą 260,3 pkt zdeklasowała rywalki. Norweżkę Silje Opseth (130 i 130 m) wyprzedziła o 21,3 pkt, a Niemkę Katharinę Althaus (129,5 i 127 m) o 23,8.

Rajda, jedyna Polka w stawce, w pierwszej próbie uzyskała 105 m, co dało jej 30. lokatę i awans do finałowej serii. Po drugim skoku na odległość na 103 m poprawiła się o jedną pozycję, a łącznie zdobyła 127,7 pkt.

Kramer umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ. Austriaczka zgromadziła 530 pkt, a wiceliderka Althaus - 381. Rajda z dwoma "oczkami" zajmuje 44. miejsce.

Kolejny konkurs odbędzie się w przyszłym tygodniu w austriackim Ramsau.