MŚ piłkarek ręcznych: Sensacyjne zwycięstwo Polek nad Słowenkami

Piłka ręczna
MŚ piłkarek ręcznych: Sensacyjne zwycięstwo Polek nad Słowenkami
Fot. PAP
Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych sensacyjnie pokonała Słowenię 27:26 w meczu rundy zasadniczej mistrzostw świata w Hiszpanii. MVP spotkania została wybrana Dagmara Nocuń.

Spotkanie znacznie lepiej rozpoczęły Polki, które w siódmej minucie prowadziły już 4:1 po bramce Dagmary Nocuń. Trener Dragan Adzic musiał wziąć czas, który od razu przyniósł skutek w postaci wyrównania dla Słowenek. W odpowiedzi czas wziął... Arne Senstad, a kolejną serię głównie dzięki Romanie Roszak odnotowały Biało-Czerwone.


Fatalny moment w grze Polek przyszedł w 17. minucie, gdy Słowenki zdobyły aż siedem bramek z rzędu bez trafienia naszych zawodniczek. Szybko jeszcze dwa razy przed zakończeniem pierwszej połowy trafiła Oktawia Płomińska i mieliśmy wynik 12:13 przy zejściu na przerwę.


ZOBACZ TAKŻE: Polska chce zorganizować turniej finałowy siatkarskiej Ligi Narodów


Druga połowa to szybki powrót Polek do gry przy udziale Adrianny Górnej. Podopieczne Senstada skorzystały także na dwóch karach dwóch minut dla Natasy Ljepoji oraz Any Gros. To Biało-Czerwone szczypiornistki były wyraźnie lepsze w drugiej partii i świetnie niwelowały wszelkie ofensywne zapędy rywalek. Czas wziął jeszcze trener Adzic, ale nie odmieniło to oblicza gry Słowenek. Rywalki postraszyły jeszcze Polki niwelując przewagę do dwóch trafień, ale w końcu to nasze zawodniczki sprawiły sensację i wygrały całe spotkanie.

 

Polska - Słowenia 27:26 (12:13)

 

MVP: Dagmara Nocuń (Polska)

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie