UFC: Łukasz Brzeski przyłapany na stosowaniu niedozwolonych substancji

Sporty walki
UFC: Łukasz Brzeski przyłapany na stosowaniu niedozwolonych substancji
Fot. Polsat Sport
UFC: Łukasz Brzeski przyłapany na stosowaniu niedozwolonych substancji

Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC) poinformowała o wykryciu niedozwolonych środków w organizmach dwóch uczestników poprzedniego sezonu Dana White's Contender Series. Jednym z nich jest Łukasz Brzeski (9-1-1, 5 KO, 3 SUB). Polak został ukarany grzywną w wysokości 750 dolarów oraz zawieszeniem na dziewięć miesięcy od dnia ostatniej walki.

W organizmie 29-latka wykryto klomifen. Substancja ta znajduje się na liście środków zakazanych (w przeszłości wykrywano ją u takich zawodników jak m.in. Jon Jones czy Michał Oleksiejczuk). Głos w sprawie zabrał menadżer zawodnika Artur Gwóźdź. Szef Artnox Fight Sport podkreślił, że kontrakt jego podopiecznego z największą organizacją MMA na świecie nadal obowiązuje.

 

ZOBACZ TAKŻE: Poznaliśmy kolejnego rywala Jana Błachowicza!

 

 

Ponadto zwrócił uwagę, że substancja, którą Brzeski zażywał, jest lekiem hormonalnym, a nie sterydem. Zawieszenie nałożone przez NSAC potrwa do 14 czerwca 2022 roku. Możliwe, jednak, że poza Nevadą Polak będzie mógł wrócić do oktagonu wcześniej. Jako potencjalny termin menadżer wskazał przełom marca i kwietnia. 

 

 

Przypomnijmy, że Brzeski podczas wrześniowej gali DWCS pokonał przez duszenie zza pleców w trzeciej rundzie Dylana Pottera. Występ byłego zawodnika Babilon MMA spodobał się prezydentowi UFC. Dana White zaproponował Polakowi kontrakt z największą organizacją MMA na świecie. 29-latek występuje w kategorii ciężkiej. 

 

Drugim zawodnikiem, u którego wykryto niedozwolone środki jest Muin Gafurov. Reprezentant Tadżykistanu przegrał swoją walkę na DWCS z Chadem Anheligerem niejednogłośną decyzją sędziów. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie