NHL: Siódmy w karierze hat-trick Atkinsona

We wtorek w lidze NHL siódmego w karierze hat-tricka zanotował Cam Atkinson. Hokeista Philadelphia Flyers nie tylko zdobył trzy bramki, ale również miał jedną asystę, a jego zespół pokonał we własnej hali New Jersey Devils 6:1.

Atkinson na listę strzelców wpisywał się po raz w każdej tercji. W drugiej części gry trafił do siatki, gdy jego zespół grał w osłabieniu.

"Zdobywanie bramek to jeden z aspektów, którym chcę pomagać drużynie. Gole napawają mnie dumą, ale prawda jest taka, że cały zespół zagrał dziś bardzo dobrze. To nasz kolejny krok w odpowiednim kierunku" - podkreślił bohater wieczoru.

W drugiej tercji Atkinson asystował przy bramce Oskara Lindbloma, a z goli cieszyli się także Travis Sanheim i Justin Braun. Autorem honorowego trafienia dla Devils był P.K. Subban.

Flyers wygrali trzeci mecz z rzędu, ale ich sytuacja w walce o awans do fazy play off wciąż jest trudna. W Konferencji Wschodniej sklasyfikowani są dopiero na 11. pozycji. Lokatę niżej znajdują się Devils, którzy dla odmiany doznali trzeciej kolejnej porażki.