Puchar Europy: Porażka Śląska w ostatnich sekundach

Kerem Kanter, najskuteczniejszy zawodnik Śląska.

Koszykarze Śląska Wrocław przegrali na wyjeździe z Partizanem Belgrad 73:75 (15:22, 20:15, 17:17, 21:21) w 7. kolejce grupy A Pucharu Europy. Zespół z Dolnego Śląska pozostaje z jedną wygraną.

Śląsk z góry był skazywany na porażkę z Partizanem, który po sześciu kolejkach Pucharu Europy miał bilans 5-1, a wrocławianie dopiero w poprzedniej serii odnieśli pierwsze zwycięstwo. Polski zespół nie przestraszył się jednak rywala i od początku toczył wyrównany bój.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach. W połowie czwartej kwarty gospodarze prowadzili 68:63, a po kolejnych trzech minutach było 73:68, ale dla Śląska. W tym momencie wrocławianie przestali trafiać i na pięć sekund przed końcem to Partizan prowadził 74:73. Goście mieli piłkę, ale popełnili błąd i miejscowi przypieczętowali wygraną.

Za tydzień Śląsk podejmie w Hali Stulecia Joventut Badalona z Hiszpanii.

Partizan NIS Belgrad - Śląsk Wrocław 75:73 (22:15, 15:20, 17:17, 21:21).

Punkty:

Śląsk Wrocław: Kerem Kanter 21, Ivan Ramljak 12, Aleksander Dziewa 12, Łukasz Kolenda 9, Kodi Justice 6, Jakub Karolak 5, Cyril Langevine 4, Martins Meiers 4, Kacper Gordon 0.

Najwięcej dla Partizana: Gregor Glas 18, Uros Trivunovic 12, Zach Leday 10, Aleksa Avramovic 10.