Jan Krzysztof Duda zwycięzcą plebiscytu As Sportu 2021

Znamy już wyniki plebiscytu As Sportu 2021. Zwycięzcą został szachista Jan Krzysztof Duda. W finałowej dwójce konkursu Duda znalazł się z wybitna polską lekkoatletka Anitą Włodarczyk.

Osiem etapów, blisko miesiąc rywalizacji i 173 218 łącznie oddanych głosów - oto bilans plebiscytu As Sportu 2021 organizowanego przez Interię. Cel był jeden - wybranie najlepszego polskiego sportowca mijającego roku.

Triumfatorem okazał się arcymistrz szachowy Jan-Krzysztof Duda, który miał przed sobą jednak niełatwe zadanie - w finale musiał zmierzyć się bowiem z wybitną lekkoatletką, zdobywczynią trzech złotych medali olimpijskich Anitą Włodarczyk.

Nim jednak stanął w szranki z młociarką, Duda przebrnął przez kilka wymagających faz głosowania. Przede wszystkim znalazł się w doborowym gronie 32 zawodników i zawodniczek wybranych w wewnętrznym głosowaniu redakcji Interii Sport - nie miał również problemów w dostaniu się do najlepszej szesnastki, którą wybierali już Czytelnicy naszego portalu.

W fazie pucharowej na Dudę czekał szereg triumfów nad niezwykle wymagającymi rywalami - najpierw, w 1/8 finału, pokonał Kamila Stocha, a w ćwierćfinale sensacyjnie wyeliminował zwycięzcę pierwszego etapu Roberta Lewandowskiego.

Zanim trafił do trwającego między 14 a 16 grudnia finału, zdążył jeszcze pokonać w półfinale wyśmienitą oszczepniczkę Marię Andrejczyk - późniejszą zdobywczynię trzeciego miejsca w plebiscycie. Na ostatniej prostej walczył z Anitą Włodarczyk - ale jak już wiemy, także i w tym pojedynku zdobył większość wskazań Czytelników.