Minister Sportu oraz Prezes PZPN zagrali do jednej bramki (WIDEO)

Piłka nożna
Minister Sportu oraz Prezes PZPN zagrali do jednej bramki (WIDEO)
fot. Łączy Nas Piłka

W czwartek 16 grudnia doszło do spotkania Prezesa PZPN Cezarego Kuleszy oraz Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka. Owocem między innymi informacja o rekordowej kwocie na wsparcie szkolenia... a także wideo na twitterowym profilu Kuleszy, na którym obaj panowie swobodnie operują piłką.

Już w pierwszych sekundach wideo, można przekonać się, że Minister Sportu i Turystyki dysponuje dobrą techniką piłkarską. Film kończy się trafieniem do siatki Prezesa PZPN, któremu przy bramce asystuje Bortniczuk.

 

- W kwestiach rozwoju polskiej piłki, a szczególnie szkolenia młodzieży, z Ministrem gramy do jednej bramki - napisał na Twiiterze Kulesza.

 

 

Nawiązał on w ten sposób do decyzji o kontynuacji programu certyfikacji szkółek piłkarskich. W 2022 roku ruszy 3. edycja, na którą przeznaczona zostanie rekordowa kwota blisko 50 milionów złotych.

 

Minister Sportu i Turystyki oraz Prezes PZPN zdecydowali, że środki trafią do znacznie szerszej grupy odbiorców, ze szczególnym uwzględnieniem małych, lokalnych szkółek. Celem jest wsparcie lokalnych społeczności piłkarskich.

 

Więcej na Łączy Nas Piłka.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie