PŚ w biathlonie: Sprint dla Marte Olsbu Roeiseland. Monika Hojnisz-Staręga najlepsza z Polek

Marte Olsbu Roeiseland wygrała we francuskim Annecy.

Norweżka Marte Olsbu Roeiseland wygrała we francuskim Annecy sprint na 7,5 km zaliczany do Pucharu Świata w biathlonie i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Najlepsza z Polek Monika Hojnisz-Staręga zajęła 35. miejsce.

Olsbu Roeiseland nie musiała pokonywać ani jednej karnej rundy i uzyskała 15,4 s przewagi nad również bezbłędną na strzelnicy reprezentantką gospodarzy Anais Bescond. Trzecie miejsce ze stratą 16,1 s zajęła Szwedka Elvira Oeberg, która spudłowała dwukrotnie.

Bardzo dobrze na strzelnicy poradziła sobie również Hojnisz-Staręga, która trafiła wszystkie cele, ale na trasie była znacznie wolniejsza od zawodniczek czołówki. Do triumfatorki straciła 1.20,7.

Kamila Żuk była 69., Anna Mąka - 82., a Magda Piczura zajęła 98. miejsce w gronie 104 sklasyfikowanych zawodniczek. Tylko Hojnisz-Staręga zakwalifikowała się do sobotniego biegu na dochodzenie na 10 km.

Olsbu Roeiseland, która ma w dorobku 11 złotych medali mistrzostw świata, zwyciężyła po raz trzeci w tym sezonie. Zgromadziła 336 punktów i w klasyfikacji generalnej PŚ, o 61 więcej od wiceliderki - Białorusinki Dzinary Alimbiekawej. Hojnisz-Staręga ma 23 pkt i jest jedyną Polką uwzględnioną w "generalce".

Na piątek w Annecy zaplanowano rywalizację mężczyzn w sprincie na 10 km. W sobotę odbędą się biegi na dochodzenie, a w niedzielę - ze startu wspólnego.