Trener ŁKS Commercecon Łódź objął reprezentację Słowacji siatkarek

Siatkówka
Trener ŁKS Commercecon Łódź objął reprezentację Słowacji siatkarek
fot. Cyfrasport
Michal Masek został nowym trenerem reprezentacji Słowacji siatkarek.

Słowacka Federacja oficjalnie ogłosiła nazwisko nowego trenera kobiecej reprezentacji siatkarek. Będzie nim szkoleniowiec ŁKS Commercecon Łódź – Michal Masek. Wiadomo już, że jego asystentem również w kadrze będzie Bartłomiej Bartodziejski.

– Pracujemy razem od pięciu lat i jest osobą, której całkowicie ufam. Czasem rozumiemy się bez słów – powiedział mediom słowackiej federacji o swoim asystencie Michal Masek.

 

Zobacz także: Terminarz i plan transmisji meczów 12. kolejki PlusLigi

 

Trenerzy zdobyli z drużyną ŁKS Commercecon trzy medale mistrzostw Polski – srebrny (2018), złoty (2019) i brązowy (2021), a aktualnie pracują nad tym, aby w obecnym sezonie zespół również odniósł sukces.

 

– Ostatnio szukaliśmy optymalnego ustawienia, ponieważ przegraliśmy kilka meczów. Nasza sytuacja w tabeli nie jest najlepsza, ale mamy silną drużynę i musimy tę pozycję poprawić. Pierwsza część sezonu nie poszła dokładnie zgodnie z planem, ale awansowaliśmy do ćwierćfinału Pucharu CEV, co było dla nas ważne. Wierzę, że po przerwie świątecznej nasza drużyna będzie grała jeszcze lepiej – skomentował słowacki trener.

 

Po zakończeniu sezonu klubowego trener Michal Masek rozpocznie pracę z zespołem narodowym. Jakie cele stawia przed drużyną Słowacji?

 

– Powiem to otwarcie – jestem maksymalistą. Lubię wygrywać i zawsze stawiam sobie najwyższe cele. Wiem, że z reprezentacją Słowacji nie wygramy ani mistrzostw Europy, ani świata, prawdopodobnie nie zakwalifikujemy się też na igrzyska olimpijskie, ale cel jest jasny – zagrać na mistrzostwach Europy.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Slovak Volleyball Federation (@slovakvolleyball)

 

Reprezentacja Słowacji siatkarek do tej pory pięciokrotnie grała w finałach mistrzostw Europy – 2003 (12. miejsce), 2007 (13. miejsce), 2009 (13. miejsce), 2019 (12. miejsce), 2021 (17. miejsce). Ostatni turniej zakończyła na fazie grupowej.

RM, Polsat Sport, lkscommerceconlodz.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie