PKO BP Ekstraklasa: Legia Warszawa przegrała u siebie z Radomiakiem Radom

Artur Boruc, kapitan Legii Warszawa.

Legia Warszawa przegrała w niedzielnym meczu PKO BP Ekstraklasy z Radomiakiem Radom. Beniaminek triumfował w stolicy 3:0.

Radomiak prowadził już do przerwy po samobójczym trafieniu Mateusza Wieteski w doliczonym czasie gry. W okolicach bramki strzeżonej przez Artura Boruca miało miejsce spore zamieszanie, a swojego gola szukał Karol Angielski. Napastnika Radomiaka niefortunną interwencją wyręczył Wieteska i Legia przegrywała 0:1.

Po 20 minutach drugiej połowy było już 2:0 dla rewelacyjnego beniaminka. Tym razem gola bramkę zdobył inny z napastników Radomiaka - Maurides. Pod koniec Radomiak ustalił wynik po trafieniu z rzutu karnego. Jedenastkę na gola zamienił Angielski.

Dla Legii była to 13. porażka w aktualnie trwającym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Aleksandara Vukovicia zajmują miejsce w strefie spadkowej. Radomiak natomiast wygrał po raz dziewiąty. Piłkarze prowadzeni przez Dariusza Banasika plasują się na czwartej lokacie w tabeli.

Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (0:1)
Bramki: Wieteska 45 (gol samobójczy), Maurides 64, Angielski 87