PŚ w kombinacji norweskiej: Kolejna wygrana Jarla Magnusa Riibera

Norweg Jarl Magnus Riiber odniósł w austriackim Ramsau siódme zwycięstwo w ósmych w tym sezonie indywidualnych zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Szczepan Kupczak zajął 36. miejsce.

Riiber zwyciężył po raz 43. w karierze w tym cyklu i zrównał się na drugim miejscu klasyfikacji wszech czasów z Niemcem Erikiem Frenzelem. Rekordzistą jest Fin Hannu Manninen - 48 triumfów.

Za Norwegiem, który prowadził już po konkursie skoków, uplasowało się trzech reprezentantów Niemiec: Vinzenz Geiger (15,3 s straty), Frenzel (34,1) oraz Terence Weber (34,5). Kupczak, 19. na półmetku niedzielnych zawodów, miał czas o blisko cztery i pół minuty słabszy od triumfatora.

W klasyfikacji generalnej PŚ, po ośmiu z 22 imprez, pewnie prowadzi Riiber z dorobkiem 700 punktów. Wiceliderem jest Austriak Johannes Lamparter - 420. Kupczak ma dwa punkty i zajmuje 47. pozycję.

Kolejne zawody PŚ w tej dyscyplinie odbędą się w styczniu w Val di Fiemme.