Sensacja w Pucharze Polski! Ekipa z PlusLigi odpadła z pierwszoligowcem

Siatkarze z Suwałk odpadli z walki o Puchar Polski

We wtorek 21 grudnia w 1/16 finału Tauron Pucharu Polski doszło do dwóch starć ekip z PlusLigi z drużynami grającymi poziom niżej. Niespodzianki nie było w Siedlcach, gdzie KPS przegrał z Asseco Resovią 0:3. Do sensacji doszło za to w Świdniku, gdzie Avia ograła Ślepsk Suwałki 3:1.

Większość meczów 1/16 finału rozgrywek będzie miało miejsce 22 grudnia, ale dzień wcześniej doszło do dwóch ciekawych spotkań, w których można było wywęszyć niespodziankę. W jednym z nich grająca w przysłowiową kratkę Asseco Resovia wybrała się do Siedlec na mecz z KPS-em.

Goście z Rzeszowa szybko wygrali dwa pierwsze sety, ale w trzeciej partii siedlczanie nie zamierzali tanio sprzedać skóry. Po ciekawej walce przegrali jednak 23:25 i całe spotkanie 0:3. Tym samym nie zdołali podnieść się po ostatniej ligowej porażce z Chrobrym Głogów. W 1/8 finału Pucharu Polski zameldowali się siatkarze ze stolicy Podkarpacia.

W Świdniku zmierzyły się miejscowa Avia zajmująca lokatę w środkowej części tabeli Tauron 1 Ligi oraz Ślepsk Suwałki, który jest przedostatni w PlusLidze. Suwalczanie ostatnio przełamali się w meczu z Treflem, ale mieli tylko dwa dni na regenerację przed starciem z Avią.

Widać to było w pierwszym secie ze świdniczanami, którzy wygrali go do 21, a w drugiej partii poszli za ciosem. Będący na skraju odpadnięcia z rozgrywek siatkarze Ślepska wygrali jeszcze trzecią odsłonę, ale w czwartej ulegli Avii, która mogła cieszyć się z awansu do kolejnej rundy!

Kolejne mecze 1/16 finału Tauron Pucharu Polski na Polsatsport.pl oraz w Polsat Box Go.

Avia Świdnik - MKS Ślepsk Suwałki 3:1 (25:21, 25:23, 21:25, 25:22)

KPS Siedlce - Asseco Resovia 0:3 (19:25, 16:25, 23:25)