MP w skokach: Wielka Krokiew gotowa na rywalizację o tytuły mistrzowskie

Zimowe
MP w skokach: Wielka Krokiew gotowa na rywalizację o tytuły mistrzowskie
fot. Cyfrasport

Wielka Krokiew jest przygotowana na przyjęcie zawodniczek i zawodników, którzy w Zakopanem walczyć będą o tytuły mistrza Polski w skokach narciarskich. Tytułów bronić będą Kamila Karpiel (AZS Zakopane) oraz Tomasz Pilch (WSS Wisła).

Praca przy właściwym przygotowaniu skoczni im. Stanisława Marusarza nie należała do najłatwiejszych, ponieważ przez kilka dni w stolicy polskich Tatr mocno sypało, a opadom okresowo towarzyszył silny wiatr nawiewający miejscami spore pokłady śniegu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skąd problemy skoczków? Pierwszy trener Małysza stawia twardą tezę

 

Według synoptyków pogoda w czwartek będzie całkiem niezła. Ma być wprawdzie pochmurnie, ale nie powinno padać. Temperatura wahać się będzie od minus 5 do minus 8 stopni. O ile prognozy się sprawdzą, to jedyne zakłócenia w postaci przerw w rywalizacji może powodować wiejący z kierunków południowych wiatr. Podmuchy w porywach mogą bowiem osiągać do 5 m/s.

 

Rywalizacja na Wielkiej Krokwi odbywać się będzie przy udziale publiczności. Do sprzedaży trafiło 950 biletów na miejsca w sektorze stojącym. Wejściówki w cenie 100 złotych dostępne są na portalu eBilet.pl.

 

W świątecznym konkursie będzie można zobaczyć wszystkich czołowych reprezentantów Polski. Tytułów wywalczonych na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle bronić będą Kamila Karpiel (AZS Zakopane) oraz Tomasz Pilch (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe w Wiśle).

 

Pierwszą serię konkursową kobiet zaplanowano o 17.05, dwadzieścia pięć minut później rywalizację mają rozpocząć seniorzy.

MP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie