Elana Toruń ogłosiła upadłość

Piłka nożna
Elana Toruń ogłosiła upadłość
fot. Cyfrasport
Elana Toruń ogłosiła upadłość

Elana Toruń nie przystąpi do rundy wiosennej III ligi. Polski klub ogłosił upadłość.

- Z ogromnym smutkiem, zawiadamiamy, że mimo ogromnego zaangażowania naszych zawodników, trenerów, kibiców, właścicieli, pracowników i sympatyków w akcję „Ratujmy Elanę”!, poszukiwania strategicznego inwestora dla Toruńskiego Klubu Sportowego zakończyły się niepowodzeniem. Mimo ogromnego wysiłku wielu osób nie udało nam się znaleźć osoby, czy firmy, która chciałaby nabyć pakiet właścicielski. Dlatego z wielkim bólem, kierując się odpowiedzialnością, by nie pogłębiać i tak trudnej sytuacji finansowej klubu, informujemy o zaprzestaniu kontynuowania uproszczonego postępowania o zatwierdzenie układu - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu na Facebooku.

 

Zobacz także: Mahir Emreli wyjawił kolegom, że chce opuścić Legię

 

Elana od dłuższego czasu zmagała się z problemami finansowymi. W związku z tym zorganizowano wiele akcji mających na celu odbudowanie klubu. Jak czytamy w komunikacie, ta sztuka ostatecznie się nie udało, dlatego podjęto decyzję o ogłoszeniu upadłości.

 

Elana Toruń nie wystaruje więc w rundzie wiosennej III ligi. Po 18. kolejkach torunianie zajmowali 12 miejsce z 21. punktami. Elana wygrała sześć spotkań, trzy zremisowała, a dziewięć przegrała.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie