Agent Paulo Sousy skomentował zamieszanie wokół selekcjonera reprezentacji Polski

Piłka nożna
Agent Paulo Sousy skomentował zamieszanie wokół selekcjonera reprezentacji Polski
fot. PAP

Hugo Cajuda, agent sportowy selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy, uważa, że zbyt duży szum medialny wokół możliwości odejścia portugalskiego szkoleniowca nie służy jego negocjacjom z PZPN. - To bardzo szkodliwe dla dobra sprawy - tłumaczy.

Jak powiedział Cajuda, wciąż nie ma ostatecznej decyzji w sprawie rozpoczęcia pracy przez Paulo Sousę z drużyną Flamengo z Rio de Janeiro.

Zobacz także: PZPN zwoła pilne posiedzenie zarządu. Kiedy poznamy nazwisko nowego selekcjonera?

 

- W ostatnich dniach powiedziano i napisano w sprawie (przejścia Sousy) do Flamengo zbyt dużo i nie zawsze rzetelnie. W eterze jest obecnie za dużo informacji, które nie są prawdziwe - wyjaśnił portugalski agent sportowy.

 

W ocenie Hugo Cajudy szum medialny nie służy też negocjacjom Sousy z PZPN. Jej prezes Cezary Kulesza potwierdził w niedzielę na twitterze, że portugalski szkoleniowiec chciałby rozwiązać umowę z polskim związkiem, aby zasilić jeden z klubów.

 

W poniedziałek wczesnym rankiem Cajuda powiedział PAP, że Paulo Sousa nie parafował jeszcze umowy z Flamengo i nie ma nawet z tym klubem ustnego porozumienia.

 

Jak ustaliła PAP ostateczna decyzja w sprawie prawdopodobnej pracy portugalskiego szkoleniowca z klubem z Rio de Janeiro powinna zostać ogłoszona najpóźniej do wtorkowego popołudnia.

 

Tymczasem część brazylijskich mediów twierdzi, że Paulo Sousa zawarł już umowę o pracę z Flamengo, gdzie miałby pracować przez najbliższe dwa lata. Brazylijski oddział telewizji ESPN utrzymuje, że prezentacja 51-letniego Portugalczyka w klubie z Rio de Janeiro została zaplanowana na 10 stycznia.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie