Marcelo Mendez trenerem Asseco Resovii

Siatkówka
Marcelo Mendez trenerem Asseco Resovii
fot. PAP
Marcelo Mendez będzie nowym trenerem Asseco Resovii Rzeszów.

Marcelo Mendez będzie nowym trenerem Asseco Resovii Rzeszów. Dla Argentyńczyka to powrót do europejskiej siatkówki po trzynastu latach.

Po pierwszej rundzie fazy zasadniczej zarząd klubu zdecydował się na rozstanie z Alberto Giulianim. Ekipa z Podpromia pod jego wodzą wygrała tylko pięć z dwunastu spotkań i plasuje się na siódmym miejscu w tabeli PlusLigi.

 

Patrząc na potencjał zespołu są to wyniki zdecydowanie poniżej oczekiwań. Aktualnie rzeszowianie tracą do lidera z Kędzierzyna-Koźla aż 21 oczek. Najwyższy czas, by zacząć odrabiać straty, a Mendez ma w tym pomóc.

 

ZOBACZ TAKŻE: Magiera: Siatkarski rok w pigułce. Euforia, marzenia, wściekłość i nadzieja...

 

Szkoleniowiec ten dokonał niedawno dużej rzeczy, zdobywając brąz igrzysk olimpijskich z reprezentacją Argentyny, która nie była stawiana w roli faworyta do medalu. Być może będzie w stanie powtórzyć tę sztukę na polskich parkietach.

 

Sytuacja jest tym ciekawsza, że szkoleniowiec jest jednym z kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski, a zgodnie ze stanowiskiem prezesa Sebastiana Świderskiego, trener nie będzie mógł łączyć pracy w polskim klubie z prowadzeniem kadry.

 

Mendez wraca do europejskiej siatkówki po trzynastu latach, bo wtedy zakończył pracę z reprezentacją Hiszpanii. Potem przeniósł się do Sady Cruzeiro, z którą zdobyl sześć mistrzostw Brazylii oraz trzy tytuły Klubowego Mistrza Świata.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie