Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie kontraktu Paulo Sousy. "Fakty, a nie fake newsy"

Piłka nożna
Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie kontraktu Paulo Sousy. "Fakty, a nie fake newsy"
fot. PAP
Paulo Sousa i Zbigniew Boniek.

Zbigniew Boniek, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, zabrał na swoim twitterowym koncie głos na temat kontraktu Paulo Sousy ze związkiem. "Kontrakt jest bardzo dobry dla PZPN" - napisał Boniek.

Od kilku dni w polskich mediach trwają dyskusje na temat odejścia Sousy z reprezentacji Polski. Portugalski szkoleniowiec poprosił związek o rozwiązanie umowy, gdyż chce objąć brazylijskie Flamengo. Cezary Kulesza, prezes PZPN, nie zgodził się na zakończenie współpracy na warunkach zaproponowanych przez przedstawicieli Sousy.

 

Wszystko ze względu na fakt, że PZPN oczekuje odszkodowania za przedwczesne rozwiązanie kontraktu. Głos w tej sprawie zabrał Boniek, który na swoim twitterowym koncie wkleił wypowiedź Kuleszy dla Interii i przyznał, że umowa była sporządzona tak, żeby było to korzystne dla PZPN. Przypomnijmy - związek zatrudnił Sousę właśnie w momencie, gdy Boniek był prezesem.

 

"Czytam dyletanckie oceny kontraktu PZPN - Sousa. Prawda jest taka, że jest bardzo dobry dla PZPN. Daje możliwość rozwiązania go związkowi w 3/4 przypadkach bez kar. Trener nie ma takiej możliwości… PS. Poniżej fakty, a nie fake newsy" - napisał były piłkarz Juventusu i Romy.

 

 

W mediach spekuluje się na temat następcy Sousy. W gronie kandydatów wymienia się między innymi Adama Nawałkę, Czesława Michniewicza czy Jurgena Klinsmanna.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie