Turniej Czterech Skoczni: Ryoyu Kobayashi wygrał konkurs w Garmisch-Partenkirchen

Zimowe
Turniej Czterech Skoczni: Ryoyu Kobayashi wygrał konkurs w Garmisch-Partenkirchen
Fot. PAP
Ryoyu Kobayashi

Ryoyu Kobayashi wygrał konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen po pasjonującej walce z Markusem Eisenbichlerem. Japończyk triumfował różnicą 0,2 pkt. W drugiej serii spośród Polaków znaleźli się Piotr Żyła i Jakub Wolny, którzy zajęli kolejno 11. i 23. miejsce.

Podium uzupełnił Lovro Kos ze Słowenii skacząc na 138 m w drugiej serii, dla którego to pierwsze podium w konkursie Pucharu Świata w karierze.

 

Po pierwszej rundzie na prowadzeniu był Japończyk Ryoyu Kobayashi, który skoczył na odległość 143 m. Wiceliderem po pierwszej serii został Niemiec Markus Eisenbichler - 141 m, a trzecią lokatę zajął Norweg Marius Lindvik - 138 m.


ZOBACZ TAKŻE: Tour de Ski. Zwycięstwa Klaebo i Niepriajewej, Polacy odpadli w ćwierćfinale

 

W drugiej rundzie spośród Polaków znaleźli się Piotr Żyła, który miał próbę na odległość 135,5 m (jego rywal w parze Niemiec Felix Hoffmann skoczył na 116 m) oraz Jakub Wolny, który uzyskał 127 metrów i pokonał w parze Austriaka Manuela Fettnera - 129 m. Polak awansował dzięki otrzymaniu dodatkowych 5,7 pkt za trudne warunki atmosferyczne.

 

Kobayashi triumfował także w pierwszym konkursie TCS w Oberstdorfie. Japończyk po zwycięstwie w Ga-Pa awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

 

Pozostali biało-czerwoni nie wywalczyli awansu do finału. Dawid Kubacki (rekordzista obiektu w Ga-Pa, 144 m) uzyskał 126 m i przegrał rywalizację w parze z Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem, który osiągnął 128 m. Paweł Wąsek wylądował na 126. metrze i był gorszy od Austriaka Philippa Aschenwalda - 128.

 

Kamil Stoch osiągnął zaledwie 118 m i został wyeliminowany przez Japończyka Daiki Ito, który uzyskał 127,5 m. Do serii finałowej nie wszedł także Andrzej Stękała - 128 m, którego rywal Szwajcar Kilian Peier skoczył 130,5 m.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie