PŚ w saneczkarstwie: Polska ósma wśród sztafet mieszanych

Polska zajęła ósme miejsce w rywalizacji saneczkowych sztafet mieszanych

Polska zajęła ósme miejsce w rywalizacji saneczkowych sztafet mieszanych w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Winterbergu. Zwyciężyła Łotwa, przed Austrią i Stanami Zjednoczonymi.

Biało-czerwoni startowali w składzie: Klaudia Domaradzka, Kacper Tarnawski oraz dwójka Wojciech Chmielewski-Jakub Kowalewski. Do zwycięzców (Eliza Tiruma, Kristers Aparjods, Martins Bots, Roberts Plume) stracili 2,886 s.

Łotewska sztafeta austriacką (Madeleine Egle, Nico Gleirscher, Thomas Steu, Lorenz Koller) wyprzedziła o 0,358, a amerykańską (Summer Britcher, Tucker West, Christopher Mazdzer, Jayson Terdiman) o 0,508.

W klasyfikacji generalnej, po czterech z sześciu zawodów, prowadzą mające na koncie 291 punktów Niemcy. Zaledwie jedno "oczko" mniej zgromadziła Austria, a USA 257. Polska jest ósma - 127.

Wcześniej w niedzielę odbyła się rywalizacja kobiecych jedynek. Zwyciężyła Niemka Julia Taubitz przed rodaczką Natalie Geisenberger i Egle, które straciły do niej - odpowiednio - 0,241 i 0,256.

Triumfatorka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. Po ośmiu z 13 zawodów zgromadziła 694 pkt, druga jest Egle - 592, a trzecia Niemka Anna Berreiter - 535. Na 39. pozycji plasuje się Domaradzka - 39, a o dwie lokaty niżej sklasyfikowana jest Natalia Jamróz - 30.