Rajd Dakar: Goczał z Gospodarczykiem zwycięzcami etapu po weryfikacji wyników

Moto
Rajd Dakar: Goczał z Gospodarczykiem zwycięzcami etapu po weryfikacji wyników
fot. PAP
W Rajdzie Dakar nie brakuje tumanów kurzu!

Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk okazali się zwycięzcami drugiego etapu Rajdu Dakar w klasie UTV po tym, jak sędziowie odjęli od ich wyniku czas poświęcony na pomoc innej załodze. W klasyfikacji generalnej Polacy awansowali na drugie miejsce.

„Na 260. kilometrze się zatrzymaliśmy. Tuż przed nami dachował Andreas Mikkelsen. Pobiegłem szybko na szczyt wydmy, aby ostrzec inne załogi, żeby nikt na nich nie najechał. Pożyczyliśmy im swoją linę i pojechaliśmy dalej” – relacjonował Gospodarczyk.

 

Zobacz także: Rajd Dakar: Aron Domżała i Maciej Marton stracili prowadzenie

 

W takich sytuacjach zasady rajdu są jasne, zawodnicy nie mogą tracić na tym, że pomagali innym załogom. Dlatego Polakom odjęto od rezultatu prawie pięć minut, a to oznaczało ich zwycięstwo.

 

Polskie załogi w UTV nie schodzą z pierwszego miejsca dakarowego podium. Prolog wygrali Marek Goczał z Łukaszem Łaskawcem, a drugi czas uzyskali jego młodszy brat Michał z Gospodarczykiem. Z kolei w niedzielę najszybsi byli Aron Domżała z Maciejem Martonem i objęli prowadzenie w rajdzie. W poniedziałek jednak je stracili z powodu problemów technicznych.

 

Po dwóch etapach w klasyfikacji generalnej prowadzą Amerykanin Austin Jones i Brazylijczyk Gustavo Gugelmin. Goczał z Gospodarczykiem tracą do nich 1.52.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie