Premier League: Southampton kupiony przez serbskiego potentata medialnego

Piłka nożna
Premier League: Southampton kupiony przez serbskiego potentata medialnego
fot. PAP

Angielski Southampton, którego piłkarzem jest Jan Bednarek, ogłosił we wtorek, że fundusz inwestycyjny Sport Republic, wspierany przez serbskiego potentata medialnego Dragana Solaka, nabył większościowy pakiet klubu.

Sport Republic "odkupił część kapitału, którą posiadał pan Gao (Jisheng)" - czytamy w oświadczeniu klubu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trener klubu z Premier League zabrał głos ws. transferu Kacpra Kozłowskiego

 

Według angielskich mediów fundusz kupił od chińskiego biznesmena 80 procent udziałów w klubie za około 120 mln euro, czyli za połowę sumy, jaką Gao zapłacił w 2017 roku.

 

20 procent udziałów zachowa Katharina Liebherr, córka byłego właściciela klubu Markusa Liebherra, zmarłego w 2010 roku, gdy Southampton wegetował w trzeciej lidze.

 

Sport Republic to londyński fundusz, utworzony przez Duńczyków Henrika Krafta i Rasmusa Ankersena, a wspierany głównie przez Solaka, założyciela serbskiego operatora kablowego United Group, który rozrósł się do dużej grupy telekomunikacyjnej i medialnej z 40 milionami klientów w ośmiu krajach.

 

- Southampton ma wiele cech, jakich szukaliśmy. Mają bardzo dobre władze, doskonałe szkolenie, utalentowaną drużynę z silną bazą kibiców. Southampton będzie kamieniem węgielnym, na którym oprze się organizacja, którą chcemy budować - powiedział Solak.

 

Obecnie Southampton zajmuje 14. miejsce w tabeli Premier League, mając 10 punktów przewagi nad Burnley, pierwszą drużyną ze strefy spadkowej.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie