Carabao Cup: Chelsea bliżej finału

Piłkarze Chelsea FC pokonali lokalnego rywala - Tottenham Hotspur 2:0 w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Ligi w Anglii. Rewanż za tydzień. W drugiej parze, którą tworzą stołeczny Arsenal i Liverpool - rywalizacja z powodu koronawirusa w ekipie "The Reds" rozpocznie się z opóźnieniem.

Gole dla Chelsea padły w piątej minucie po strzale Niemca Kaia Havertza oraz w 34., kiedy piłkę do własnej bramki skierował obrońca gości Ben Davies.

W zespole "The Blues" wystąpił napastnik Romelu Lukaku. Belg, pozyskany latem z Interu Mediolan za ponad sto milionów euro, kilka dni w temu w wywiadzie wyraził niezadowolenie ze swojej roli w drużynie, co odebrano jako krytykę trenera Thomasa Tuchela. Za karę piłkarza zabrakło w kadrze na niedzielny hit Premier League z Liverpoolem (2:2), ale po dwóch rozmowach z niemieckim szkoleniowcem w środę pojawił się w składzie i rozegrał pełne 90 minut.

Chelsea to pięciokrotny triumfator Pucharu Ligi, Tottenham ma w dorobku cztery triumfy, ostatni w 2008 roku.

W czwartek pierwotnie miał się odbyć pierwszy mecz w drugiej parze półfinałowej. Na prośbę Liverpoolu został jednak przełożony, a powodem są liczne zakażenia wśród piłkarzy i w sztabie szkoleniowym. Już wcześniej pozytywny wynik testu na koronawirusa miał niemiecki trener Juergen Klopp, a teraz wśród zainfekowanych jest m.in. jego holenderski asystent Pepijn Lijnders. Klub w środę zamknął tymczasowo swój ośrodek treningowy.

W wyniku decyzji o przełożeniu meczu zmianie uległa kolejność rozgrywania spotkań. Pierwszy mecz odbędzie się na Anfield 13 stycznia, a rewanż w Londynie zostanie rozegrany tydzień później.

Finał Carabao Cup, bo tak od nazwy głównego sponsora od 2017 roku nazywają się te rozgrywki, zaplanowano na 27 lutego.